فرصت‌های سرمایه‌گذاری

پس از یک دوره تورم بالا و افزایش سریع نرخ بهره توسط فدرال رزرو، سرمایه گذاران ممکن است همچنان در حال چرخش باشند. سهام بیشتر سال گذشته را در رکود سپری کردند، حتی در مقطعی وارد بازار نزولی شدند. و با توجه به اینکه بسیاری از اقتصاددانان برجسته نگران هستند که یک رکود در نزدیکی باشد، برخی سرمایه گذاران ممکن است فکر کنند مکان خوبی برای سرمایه گذاری وجود ندارد. اما افق سرمایه گذاری خود را گسترش دهید و سال 2023 می تواند شما را برای بازدهی خوبی در آینده آماده کند.

بنابراین بهترین سرمایه گذاری برای امسال چیست؟ فهرست زیر با انتخاب‌های ایمن‌تر شروع می‌شود و سپس به سراغ مواردی می‌رود که باید بازدهی بالاتری داشته باشند، اما ممکن است نوسان‌پذیرتر باشند و ترکیبی سالم از رشد و ایمنی را در شرایطی که به نظر می‌رسد یک محیط بازار دشوار به نظر می‌رسد، ارائه دهد.

چرا سرمایه گذاری؟
سرمایه گذاری می تواند منبع درآمد دیگری برای شما فراهم کند، بازنشستگی شما را تامین کند یا حتی شما را از رکود مالی خارج کند. مهمتر از همه، سرمایه گذاری ثروت شما را افزایش می دهد – به شما کمک می کند تا به اهداف مالی خود برسید و قدرت خرید خود را در طول زمان افزایش دهید. یا شاید اخیراً خانه خود را فروخته اید یا مقداری پول به دست آورده اید. این تصمیم عاقلانه ای است که اجازه دهید آن پول برای شما کار کند.

در حالی که سرمایه گذاری می تواند ثروت بسازد، شما همچنین می خواهید منافع بالقوه را با ریسک موجود متعادل کنید. و برای انجام این کار می خواهید در موقعیت مالی باشید، به این معنی که به سطوح بدهی قابل مدیریت نیاز دارید، یک صندوق اضطراری کافی داشته باشید و بتوانید بدون نیاز به دسترسی به پول خود از فراز و نشیب های بازار عبور کنید.

راه‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد – از انتخاب‌های بسیار مطمئن مانند سی‌دی‌ها و حساب‌های بازار پول گرفته تا گزینه‌های با ریسک متوسط مانند اوراق قرضه شرکتی و حتی انتخاب‌های با ریسک بالاتر مانند صندوق‌های شاخص سهام. این خبر عالی است زیرا به این معنی است که می توانید سرمایه گذاری هایی را بیابید که بازده های مختلفی را ارائه می دهند و متناسب با مشخصات ریسک شما هستند. همچنین به این معنی است که می‌توانید سرمایه‌گذاری‌ها را برای ایجاد یک پورتفولیوی جامع و متنوع – یعنی امن‌تر – ترکیب کنید.

  1. حساب های پس انداز با بازده بالا
    بررسی اجمالی: یک حساب پس انداز آنلاین با بازده بالا به مانده موجودی نقدی شما به شما سود می دهد. و درست مانند حساب پس‌اندازی که در بانک شما پول‌هایی به دست می‌آورد، حساب‌های پس‌انداز آنلاین پربازده وسیله‌ای قابل دسترسی برای پول نقد شما هستند.

آنها برای چه کسانی خوب هستند؟ حساب پس انداز وسیله خوبی برای کسانی است که در آینده نزدیک به پول نقد نیاز دارند. یک حساب پس انداز با بازده بالا همچنین برای سرمایه گذاران ریسک گریز که می خواهند از ریسک بازگرداندن پول خود جلوگیری کنند، خوب عمل می کند.

خطرات: بسیاری از بانک‌هایی که این حساب‌ها را ارائه می‌کنند، تحت بیمه FDIC هستند، بنابراین تا زمانی که در محدوده بیمه فدرال بمانید، دیگر نگران از دست دادن سپرده‌های خود نخواهید بود.

در حالی که حساب‌های پس‌انداز با بازده بالا مانند سی‌دی‌ها سرمایه‌گذاری مطمئنی در نظر گرفته می‌شوند، اما اگر نرخ‌ها خیلی پایین باشد، در طول زمان به دلیل تورم با خطر از دست دادن قدرت خرید مواجه می‌شوید.

جوایز: با هزینه‌های سربار کمتر، معمولاً می‌توانید در بانک‌های آنلاین نرخ بهره بسیار بالاتری نسبت به بانک‌های آجر و ملات سنتی کسب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا